Baschetbaliştii de la CSM au pierdut la Mureş. Avem meci decisiv la Oradea (FOTO/VIDEO)
După o evoluţie mult sub aşteptările suporterilor, baschetbaliştii de la CSM Oradea au pierdut, luni seara, în deplasare, cu scorul de 70-79, meciul al patrulea al finalei cu BC Mureş, care, în cazul unei victorii, putea să le aducă primul trofeu din istoria clubului. Scorul general al finalei a devenit, astfel, 2-2, iar cea mai bună echipă din Liga Naţională va fi decisă într-un meci care se va desfăşura joi la Oradea.