CS Oşorhei s-a impus şi la Pâncota şi a revenit pe locul II
Formaţia CS Oşorhei a reuşit să se impună la Pâncota, în judeţul Arad, în cadrul celei de-a IX-a etapă a campionatului Ligii a III-a. Chiar dacă au avut de-a face cu un adversar incomod, elevii antrenorului Cosmin Bodea s-au impus cu scorul de 1-0, prin golul marcat de atacantul Lupaşcu în minutul 80. După această etapă, CS Oşorhei revine pe poziţia secundă a clasamentului Seriei a V-a.