Centrul de informare turistică din Cetatea Oradea a fost dat în funcţiune (FOTO)
Centrul de informare turistică din incinta Cetăţii a fost pus în funcţiune. Începând de joi, vizitatorii care trec pragul fortificaţiei au la dispoziţie materiale de promovare şi informaţii legate de istoricul fortăreţei. Centrul este deschis inclusiv în weekend între orele 8-16, urmând ca din luna mai până în septembrie să funcţioneze cu program prelungit până la ora 19.